Σινιοράκης: Πέρσι είχε 1 κραυγαλέο λάθος με αλλοίωση αποτελέσματος και την πλήρωσε ο AVAR, ενώ φέτος σε 1 σημαντικό του λάθος τον έσωσε ο AVAR;

ΣΙΝΙΟΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

Ο Σινιοράκης είναι 36 ετών (1988) και στην 1η κατηγορία αξιολογήθηκε το 2017 (7 έτη στην 1η). Φέτος είχε συνολικά 20 ορισμούς (12 ως βοηθός και 8 ως AVAR).

Στο VAR πιστοποιήθηκε από την ΚΕΔ στο τέλος της περσινής σεζόν και τον όρισαν πρώτο του αγώνα ως AVAR την 7η PLAY OUT 2022-23 (13.05.2023), ενώ φέτος τον όρισαν σε 8 αγώνες.

Πέρσι είχε 1 σημαντικό λάθος ως βοηθός με αλλοίωση αποτελέσματος (την 22η, 13/2/2023, ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΟΚ 2-2), που τελικά την πλήρωσε μόνο ο AVAR και την γλίτωσαν ο Σινιοράκης (ως βοηθός) & ο Τζήλος (ως VAR). Όχι μόνο τους γλίτωσαν αλλά ειδικά τον Σινιοράκη των προωθούσαν και για διεθνή βοηθό, καθώς όπως θα δείτε παρακάτω τον έστειλαν «στο σεμινάριο «Core» για ταλαντούχους νέους διαιτητές, δηλαδή που έχουν προοπτική να γίνουν διεθνείς». Ο Σινιοράκης πέρσι ήταν 35 ετών!!!!!!!!!!!

Από τους 12 αγώνες που ήταν βοηθός, στους 9 αγώνες είχε πολύ καλή απόδοση.

Στους άλλους 3 αγώνες έκανε τα παρακάτω λάθη:

1.       Την 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2023 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΛΑΜΙΑ 1-2, έκανε 1 σημαντικό λάθος, (αλλά διορθώθηκε μέσω VAR), στο 73-75', αρχικά ο Μανούχος σφύριξε πέναλτι που έκανε ο Κυριάκος Παπαδόπουλος στον Παλάσιος, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και ενημέρωσε τον διαιτητή ότι ο Παλάσιος πριν το πέναλτι ήταν σε θέση οφσάιντ που κακώς δεν είχε υποδείξει ο Σινιοράκης και πήρε πίσω το πέναλτι και την κίτρινη κάρτα που είχε υποδείξει στον Παπαδόπουλο.

2.       Την 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2024 ΒΟΛΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-1,

έκανε 1 λάθος, στο 19' κακώς ο Σινιοράκης δεν υπέδειξε οφσάιντ τον Ντέλετιτς του Βόλου όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (σουτ στο δοκάρι), ενώ ταυτόχρονα ο Μαλούτας σφύριξε σωστά επιθετικό φάουλ.

3.       Την 3η PLAY OUTS  Σάββατο 6 Απριλίου 2024 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΒΟΛΟΣ 0-1, έκανε 1 λάθος, στο 70' ο Σινιοράκης σε οριακή φάση υπέδειξε οφσάιντ τον Ασενούν του Βόλου, δεν υπήρξε ξεκάθαρο ριπλέι για να φανεί η ορθότητα της απόφασης του βοηθού, όμως έκανε λάθος που το υπέδειξε ΑΜΕΣΑ και έτσι ανέκοψε την επίθεση του Βόλου.

4.       Επίσης έκανε 1 λάθος (μη σημαντικό) την 21η αγωνιστική.

Η συνολική βαθμολογία του ως βοηθός είναι (1006 βαθμοί : 12 αγώνες = 8,38), άρα ο Μ.Ο (μέσος όρος) του είναι 8,38.

Στους 8 αγώνες που ήταν AVAR, δεν ήταν σε κανένα αγώνα των ομάδων (ΠΑΟΚ, ΑΕΚ & ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ), όμως ήταν σε 1 του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ.

Επίσης σε 2 αγώνες έγιναν σημαντικά λάθη με ευθύνη και του VAR:

1. Την 25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου 2024 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 3-3, Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας), Βοηθοί: Ψάρρης (Ζακύνθου), Οικονόμου (Αχαΐας), 4ος: Κατοίκος (Αθηνών), VAR: Τσαγκαράκης (Χανίων), AVAR: Σινιοράκης (Χανίων), Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου (ΚΕΔ/ΕΠΟ).

«Χειρότερα δεν γινόταν για Μανούχο, Τσαγκαράκη – Τρομερά λάθη (pics) υπέρ της Κηφισιάς, εκτός πλέι οφ ο Αστέρας – Μια από τα ίδια ο Οικονόμου

-Και τι δεν έκαναν για να πάρει βαθμό η Κηφισιά και να μην κερδίσει ο Αστέρας, με αποτέλεσμα να μπει η Λαμία στα πλέι οφ!» https://sfyrigmata.blogspot.com/2024/02/pics_29.html

1. Την 4η PLAY OUTS Σάββατο 13 Απριλίου 2024 ΒΟΛΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2 – 2,

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας), Βοηθοί: Νικολακάκης (Λασιθίου), Παπαδάκης (Ηρακλείου), 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου), VAR: Ζαμπαλάς (Ηπείρου), ΑVAR: Σινιοράκης (Χανίων), Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου (ΚΕΔ/ΕΠΟ)

«Ο Μαλούτας έπρεπε να είναι εκτός πινάκων για το ανύπαρκτο πέναλτι σε βάρος του Ολυμπιακού Β’ στην Καλαμάτα, του έδωσαν σερί ορισμό και μέτρησε γκολ του Πόνσε με το χέρι στον αγώνα ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 4-2

Οι υπόλοιποι 6 αγώνες που ήταν AVAR, αλλά δεν υπήρξαν λάθη με ευθύνη του VAR-AVAR:

1.       9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023 ΒΟΛΟΣ – ΚΗΦΙΣΙΑ 2-1

2.       15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023 ΒΟΛΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-3

3.       17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2024 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΚΗΦΙΣΙΑ 1-1

4.       2η ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ Σάββατο 30 Μαρτίου 2024 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 2-0

5.       5η PLAY OUTS Σάββατο 20 Απριλίου 2024 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-2

6.       6η PLAYOUTS Σάββατο 27 Απριλίου 2024 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-0

Επίσης στο link https://sfyrigmata.blogspot.com/2023/06/blog-post_391.html   μπορείτε να δείτε και την περσινή του απόδοση «Στο... μικροσκόπιο οι ………Σινιοράκης. Έχασε την ευκαιρία να πιάσει το άριστα, αν δεν είχε κάνει ένα σημαντικό λάθος, με αλλοίωση αποτελέσματος.». (Τετάρτη, Ιουνίου 28, 2023)

Πρέπει να θυμηθούμε και το σημαντικό λάθος με την αλλοίωση αποτελέσματος, την 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2023, ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΟΚ 2-2:

- Ναυάγησαν Σινιοράκης, Τζήλος, Καλαμπόκης

Δευτέρα, Φεβρουαρίου 13, 2023

SUPER LEAGUE 2022-23 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2023

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΟΚ 2-2

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων), Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Σάββας (Σερρών), 4ος: Κατοίκος (Αθηνών), VAR: Τζήλος (Λάρισας), ΑVAR: Καλαμπόκης (Αιτ/νίας), Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου (ΚΕΔ/ΕΠΟ)

90+1’: Κακώς ο Σινιοράκης δεν υπέδειξε οφσάιντ τον Σίτο που έκανε την σέντρα στον σκόρερ, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και κακώς συμφώνησε με την απόφαση του βοηθού, κακώς και o AVAR δεν βοήθησε τον VAR που νόμιζαν ότι άλλαξε η φάση μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα. Ο ΠΑΟΚ διαπίστωσε το λάθος τους και έβγαλε ανακοίνωση για να καρατομηθούν (Τζήλος, Σινιοράκης και Καλαμπόκης).

Πάνε να βγάλουν λάδι τον Τζήλο για να την πληρώσουν άλλοι – Εκτέθηκε η ΚΕΔ (pic) με τον Σινιοράκη που τον προωθούσαν για διεθνή – Συνεχίστε έτσι, να δουλεύετε ο ένας τον άλλον οι «σύμμαχοι»!

Παρασκευή, Φεβρουαρίου 17, 2023

1) Ανακοίνωση ΠΑΟΚ για «στημένη απόφαση» των Τζήλου, Καλαμπόκη – 2) Ξεκινά πόλεμος των μπλοκ βορρά και νότου στην ΕΠΟ για τη διαιτησία – 3) Αν και «σύμμαχος» ο ΠΑΟΚ έχει παράπονα! – 4) Αν ο Μπένετ δεν το πήρε χαμπάρι, μόνο η ΑΕΚ δεν τον αμφισβητεί! – 5) Και ο ΠΑΟΚ αναφέρεται σε αλλοίωση πρωταθλήματος

Τετάρτη, Φεβρουαρίου 15, 2023

ΚΕΔ: Οι Βεργέτης, Φωτόπουλος, Σινιοράκης στο CORE

Παρασκευή, Φεβρουαρίου 03, 2023

………..-Το Core είναι σεμινάριο για ταλαντούχους νέους διαιτητές που έχουν προοπτική να γίνουν διεθνείς………..

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η Κεντρική  Επιτροπή Διαιτησίας είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι η ακόλουθη τριάδα Αξιωματούχων Διαιτησίας έγινε δεκτή στο πρόγραμμα UEFA CORE για το 2023.

Διαιτητής: Χρήστος ΒΕΡΓΕΤΗΣ (Αρκαδίας). Βοηθοί: Ανδρέας ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ (Αθηνών) & Αντώνης ΣΙΝΙΟΡΑΚΗΣ (Χανίων).

Η προαναφερόμενη διαιτητική τριάδα θα συμμετάσχει σε μια σειρά σεμιναρίων κατά τη διάρκεια του έτους, προκειμένου να αναπτύξουν περαιτέρω τις δεξιότητές τους, ενώ παράλληλα  θα λάβουν μέρος σε εξετάσεις αγγλικών και θα συμμετάσχουν σε  διάφορα τεχνικά και φυσικής δραστηριότητας προγράμματα."

Δείτε παρακάτω αναλυτικά τους φετινούς αγώνες του με την απόδοση του, καθώς και με την ενδεικτική βαθμολόγηση του:

SUPER LEAGUE 2023-2024 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 27 Αυγούστου 2023

ΛΑΜΙΑ-ΑΡΗΣ 1-0

Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας), Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Σινιοράκης (Χανίων),

4ος: Ανδριανός (Αχαϊας), VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών), AVAR: Απτόσογλου (Αθηνών),

Παρατηρητής: Ευθυμιάδης (Πιερίας)

36': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον σκόρερ Καρλίτος της Λαμίας, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του βοηθού.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8,5

SUPER LEAGUE 2023-2024 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου 2023 21:00

ΚΗΦΙΣΙΑ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-1

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας), Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Σινιοράκης (Χανίων)

4ος:  Ματσούκας (Αιτ/νιας), VAR: Τσαγκαράκης (Χανίων), AVAR: Κωσταράς (Αιτ/νιας)

Παρατηρητής: Τριτσώνης (Αθηνών).

Ο βοηθός Σινιοράκης δεν είχε κάποια υπόδειξη οφσάιντ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8,4

SUPER LEAGUE 2023-2024 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου 2023

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-5

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων), Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Σινιοράκης (Χανίων), 4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης), VAR: Μανούχος (Αργολίδας), AVAR: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Παρατηρητής: Μπριάκος (Ηπείρου)

Ο Β΄ βοηθός Σινιοράκης δεν είχε κάποια φάση.

SUPER LEAGUE 2023-2024 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2023

17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 4-0

Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών), Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Σινιοράκης (Χανίων),

4ος: Τσέτσιλας (Καστοριάς), VAR: Γκάμαρης (Αθηνών), AVAR: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας), Παρατηρητής: Κύρκος (Θεσπρωτίας)

5': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον σκόρερ της Κηφισιάς Ματέους Σάντος, που ήταν ξεκάθαρα οφσάιντ.

70-71': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Γιόβετιτς όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση και ακυρώθηκε το γκολ που πέτυχε στην συνέχεια ο Ζοάο Καρβάλιο, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR κάνοντας χρήση της τρισδιάστατης γραμμής του οφσάιντ και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του βοηθού.

84': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Μπίελ, μετά την ολοκλήρωση της επίθεσης.

87': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Γιόβετιτς, μετά την ολοκλήρωση της επίθεσης.

SUPER LEAGUE 2023-24 8η Αγωνιστική Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2023

ΑΡΗΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-0

Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών), Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Μωυσιάδης (Γρεβενών),

4ος: Τσιάρας (Καβάλας), VAR: Τζήλος (Λάρισας), AVAR: Παπαδάκης (Ηρακλείου),

Παρατηρητής: Κύρκος (Θεσπρωτίας)

26': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Άλεκσιτς του Πανσερραϊκού όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

SUPERLEAGUE 2023-24 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2023

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΛΑΜΙΑ 1-2

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας), Βοηθοί: Μεϊντανάς (Αχαΐας), Σινιοράκης (Χανίων),

4ος: Ματσούκας (Αιτ/νίας), VAR: Πολυχρόνης (Πιερίας), AVAR: Μπουξμπάουμ  (Αν. Αττικής),

Παρατηρητής: Μπριάκος (Ηπείρου)

4': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Καρλίτος της Λαμίας, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

14': Σωστά ο ίδιος βοηθός υπέδειξε οφσάιντ τον Τσιλουλη της Λαμίας.

73-75': Αρχικά ο Μανούχος σφύριξε πέναλτι που έκανε ο Κυριάκος Παπαδόπουλος στον Παλάσιος, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και ενημέρωσε τον διαιτητή ότι ο Παλάσιος πριν το πέναλτι ήταν σε θέση οφσάιντ που κακώς δεν είχε υποδείξει ο Σινιοράκης και πήρε πίσω το πέναλτι και την κίτρινη κάρτα που είχε υποδείξει στον Παπαδόπουλο.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8,2

SUPERLEAGUE 2023/24 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΑΕΚ 2-2

Διαιτητής: Μανούχος (Αργαλίδας), Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Στάικος (Λάρισας), 4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης), VAR: Βεργέτης (Αρκαδίας), ΑVAR: Νικολαΐδης (Μακεδονίας),

Παρατηρητής: Θάνος (Ηπείρου),

16': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Λιβάι Γκαρσία της ΑΕΚ.

80': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Καρέλη του Παναιτωλικού όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

SUPERLEAGUE 2023/24 19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2024

ΛΑΜΙΑ-ΚΗΦΙΣΙΑ  4-1

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Σπυρόπουλος (Ανατ. Αττικής), 4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης), VAR: Κουμπαράκης (Κυκλάδων), AVAR: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Παρατηρητής: Σταθόπουλος (Αχαΐας)

12': Με την εκτέλεση του παραπάνω φάουλ η μπάλα κατέληξε κόρνερ, με την εκτέλεση του η Κηφισιά πέτυχε γκολ, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και συμφώνησε με την απόφαση του Σινιοράκη που σωστά δεν είχε υποδείξει οφσάιντ τον σκόρερ Λαντρ, άρα το γκολ σωστά μέτρησε. Στην συνέχεια η Λαμία διαμαρτυρήθηκε κακώς ότι πριν το κόρνερ, δεν υπήρξε παράβαση στο φάουλ του 11'.

41': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Τετέι της Κηφισιάς.

47': Σωστά ο ίδιος βοηθός υπέδειξε οφσάιντ τον Καρλίτος της Λαμίας.

SUPERLEAGUE 2023-24 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2024

ΒΟΛΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-1

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας), Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Χριστοδούλου (Ημαθίας),

4ος: Κατοίκος (Αθηνών), VAR: Γκάμαρης (Αθηνών), AVAR: Κόλλιας (Ηπείρου),

Παρατηρητής: Τριτσώνης (Αθηνών)

19': Κακώς ο Σινιοράκης δεν υπέδειξε οφσάιντ τον Ντέλετιτς του Βόλου όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (σουτ στο δοκάρι), ενώ ταυτόχρονα ο Μαλούτας σφύριξε σωστά επιθετικό φάουλ.

24': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Μπαριέντος όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (απόκρουση τερματοφύλακα).

37': Κακώς ο Σινιοράκης υπέδειξε κόρνερ υπέρ του Βόλου, ενώ η μπάλα είχε εξέλθει νωρίτερα άουτ υπέρ του Παναιτωλικού.

SUPER LEAGUE 2023/24 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024

ΛΑΜΙΑ-ΑΕΚ 1-3

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Σινιοράκης (Χανίων), 4ος: Πουλικίδης (Δράμας), VAR: Περράκης (Αθηνών), AVAR: Στάικος (Λάρισας)

Παρατηρητής: Μπίκας (Χαλκιδικής).

90+4': Ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Πάολο Φερνάντες της ΑΕΚ, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση, δεν υπήρξε ριπλέι από κάμερα στην ευθεία για να φανεί η ορθότητα της απόφασης του βοηθού.

SUPERLEAGUE 2023/24 26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 3 Μαρτίου 2024

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΒΟΛΟΣ 3-0

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων), Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Καραλής (Ηλείας),

4ος: Κατοίκος (Αθηνών), VAR: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), ΑVAR: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας-Λευκάδας), Παρατηρητής: Μπίκας (Χαλκιδικής)

29’: Σωστά ο Σινιοράκης δεν υπέδειξε οφσάιντ σε οριακή φάση, ο Ελ Κααμπί ήταν πιο πίσω από την μπάλα, (στην συνέχεια η μπάλα κατέληξε κόρνερ, υπέρ του Ολυμπιακού).

SUPER LEAGUE 2023/24 PLAY OUTS 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 6 Απριλίου 2024

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΒΟΛΟΣ 0-1

4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου), VAR: Κουμπαράκης (Κυκλάδων), AVAR: Κωνσταντίνου ([Πρέβεζας/Λευκάδας), Παρατηρητής: Μπίκας (Χαλκιδικής)

7': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Τορεχόν του Παναιτωλικού.

43': Σωστά ο Σινιοράκης σε πολύ οριακή φάση δεν υπέδειξε οφσάιντ τον Οικονόμου του Παναιτωλικού που σουταρε στο τέρμα και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

50': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Γκαρσία του Βόλου.

70': Ο Σινιοράκης σε οριακή φάση υπέδειξε οφσάιντ τον Ασενούν του Βόλου, δεν υπήρξε ξεκάθαρο ριπλέι για να φανεί η ορθότητα της απόφασης του βοηθού, όμως έκανε λάθος που το υπέδειξε ΑΜΕΣΑ και έτσι ανέκοψε την επίθεση του Βόλου.