4ος: Κατοίκος (Αθηνών)

VAR: Γκάμαρης (Αθηνών)

AVAR: Κόλλιας (Ηπείρου)

Παρατηρητής: Τριτσώνης (Αθηνών)

14 : Ο Γκαρσία του Βόλου μετά από κεφαλιά που έστειλε την μπάλα άουτ έπεσε μέσα στην περιοχή, ζητώντας από τον Μαλούτα για σπρώξιμο, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή, υπήρξε μια ελαφριά επαφή που κρίνεται φυσιολογική.

19': Κακώς ο Σινιοράκης δεν υπέδειξε οφσάιντ τον Ντέλετιτς του Βόλου όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (σουτ στο δοκάρι), ενώ ταυτόχρονα ο Μαλούτας σφύριξε σωστά επιθετικό φάουλ.

24': Σωστά ο Σινιοράκης υπέδειξε οφσάιντ τον Μπαριέντος όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (απόκρουση τερματοφύλακα).

37': Κακώς ο Σινιοράκης υπέδειξε κόρνερ υπέρ του Βόλου, ενώ η μπάλα είχε εξέλθει νωρίτερα άουτ υπέρ του Παναιτωλικού.

43': Κατά την εκτέλεση φάουλ από την ομάδα του Βόλου ο Μαλούτας σφύριξε επιθετικό φάουλ του Γκαρσία πάνω στον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού, όμως πριν την επαφή του με τον τερματοφύλακα υπήρξε σπρώξιμο του Λιάβα του Παναιτωλικού στην πλάτη του Γκαρσία, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή, η ελαφριά επαφή που υπήρξε στην πλάτη του κρίνεται φυσιολογική.

57' : Υπήρξε πέσιμο του Τορεχόν μετά από μαρκάρισμα του Ντέλετιτς, ο Μαλούτας ζήτησε να μην επαναρχίσει ο αγώνας έως ότου γίνει έλεγχος επιβεβαίωσης το VAR, αφού έγινε ο έλεγχος σωστά ενημέρωσε τον διαιτητή ότι δεν υπήρξε κάτι το αντικανονικό.

Κίτρινες κάρτες:

Βόλος:

16' Χουάν Γκαρσία

87' Τάσος Τσοκάνης

Παναιτωλικός:

1' Λεβάν Σενγκέλια

28' Φακούντο Πέρες

89' Σεμπάστιαν Μλάντεν

90' Μάριος Οικονόμου