Παπαδάκης: Χωρίς σημαντικό λάθος στους 12 αγώνες του

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Ο Παπαδάκης είναι 34 ετών (1990) και στην 1η κατηγορία αξιολογήθηκε το 2018 (6 έτη στην 1η). Φέτος είχε συνολικά 22 ορισμούς (12 ως βοηθός και 10 ως AVAR).

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΜΠΗΚΑΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΡΙΤΙΚΗ

Από τους 12 αγώνες που ήταν βοηθός, στους 8 αγώνες είχε πολύ καλή απόδοση.

Στους άλλους 4 αγώνες, έκανε 4 λάθη (μη σημαντικά):

·         1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Παρασκευή 18 Αυγούστου 2023 ΒΟΛΟΣ-ΛΑΜΙΑ 2-2

14': Κακώς ο Παπαδάκης δεν υπέδειξε οφσάιντ τον Σλίβκα της Λαμίας.

·         11η Αγωνιστική Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023 ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2

44': Κακώς ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ τον Μπιέλ όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

·         19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 2-0

43': Κακώς ο Παπαδάκης δεν υπέδειξε οφσάιντ τον Σπόραρ του Παναθηναϊκού, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση. Υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Αστέρα Τρίπολης.

·         21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2024 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΆΡΗΣ 1-1

86': Κακώς ο Παπαδάκης υπέδειξε αράουτ υπέρ του Πανσερραϊκού ενώ έπρεπε υπέρ του Άρη.

Η συνολική βαθμολογία του ως βοηθός είναι (1006 βαθμοί : 12 αγώνες = 8,38), άρα ο Μ.Ο (μέσος όρος) του είναι 8,38.

Άξιο αναφοράς είναι ότι όλες οι ενδεικτικές βαθμολογίες του ήταν από 8,3 και άνω, (όπως θα δείτε παρακάτω αναλυτικά σε κάθε αγώνα, 3 ήταν με 8,3, 8 με 8,4 & 1 με 8,5). Επίσης οι 3 αγώνες του ήταν εύκολοι, αφού δεν είχε καμία υπόδειξη για οφσάιντ (την 7η αγωνιστική, την 15η, και την4η PLAY OUT).

Στους 10 αγώνες που ήταν AVAR, οι 8 ήταν σε (ΑΕΚ 3, ΠΑΟΚ 2, ΑΡΗΣ 2, & ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1), επίσης σε 4 αγώνες έγιναν σημαντικά λάθη με ευθύνη και του VAR:

1. Την 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023, ΑΕΚ – ΑΡΗΣ 1-0

Διαιτητής: Αλ Χακίμ (Σουηδίας), Βοηθοί: Κούλουμ, Βόλντε (Σουηδίας),

4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής), VAR: Παούλιους Φαν Μπέκελ (Ολλανδίας), ΑVAR: Παπαδάκης (Ηρακλείου), «Ο Αλ Χακίμ δεν έδωσε πέναλτι κατά της ΑΕΚ»

2.       Την 16ηαγωνιστική Πέμπτη 4 Ιανουαρίου 2024 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 3-2

Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών), Βοηθοί: Απτόσογλου, Νιδριώτης (Αθηνών), 4ος: Ζαμπαλάς (Ηπείρου), VAR Κουμπαράκης (Κυκλάδων), AVAR:Παπαδάκης (Ηρακλείου)

3.       Την 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2024 ΑΕΚ – ΚΗΦΙΣΙΑ 3-0

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας), Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής), 4ος: Βλάχος (Ανατολικής Αττικής), VAR: Περράκης (Αθηνών), AVAR: Παπαδάκης (Ηρακλείου).

4.       Την 3η PLAY OUTS Σάββατο 6 Απριλίου 2024 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 1-2,

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Στάικος (Λάρισας), 4ος: Φωτιάς (Πέλλας), VAR: Μανούχος (Αργολίδας), ΑVAR: Παπαδάκης (Ηρακλείου),

«Ψιτ, σας βλέπουν: Γελάνε και οι μαϊμούδες με το πέναλτι των Σιδηρόπουλου, Μανούχου στην Κηφισιά – Ο απαράδεκτος Μάνταλος δεν παραιτήθηκε ακόμη από εκπαιδευτής; - Ράσταβατς: «Ο διαιτητής σφύριξε σαφώς εις βάρος μας, σπρώχνοντας το παιχνίδι σε άλλη κατεύθυνση»

·         Σε 5 αγώνες του Παναθηναϊκού

Οι 11 αγώνες του ως AVAR ήταν σε ντέρμπι με ξένους διαιτητές, (6 με ΑΕΚ, 6 με ΠΑΟΚ, 4 με ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 4 με ΑΡΗ & 2 με ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ)

Επίσης στο link https://sfyrigmata.blogspot.com/2023/06/avar_25.html μπορείτε να δείτε και την περσινή του απόδοση «Παπαδάκης: Ο βοηθός με λάθη υπέρ των ΑΕΚ και ΠΑΟΚ και… μόνιμος AVAR στους αγώνες τους». (Κυριακή, Ιουνίου 25, 2023).

Δείτε παρακάτω αναλυτικά τους φετινούς αγώνες του με την απόδοση του, καθώς και με την ενδεικτική βαθμολόγηση του:

SUPER LEAGUE 2023-2024 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Παρασκευή 18 Αυγούστου 2023

ΒΟΛΟΣ-ΛΑΜΙΑ 2-2

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων), Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), 4ος: Βεργέτης (Αρκαδίας), VAR: Γκορτσίλας (Μακεδονίας), AVAR: Κόλλιας (Ηπείρου), Παρατηρητής: Γκάγκας (Λάρισας).

41': Ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ παίκτη της Λαμίας όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση, δεν υπήρξε Ρίπλεϊ από κάμερα στην ευθεία για επιβεβαίωση της ορθότητας της απόφασης του βοηθού.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8,3

SUPER LEAGUE 2023-2024 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2023

ΚΗΦΙΣΙΑ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 4-4 (Δημοτικό Στάδιο Καισαριανής)

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νιας), Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Κορώνας (Πειραιά), 4ος: Βεργέτης (Αρκαδίας), VAR: Ζαμπαλάς (Ηπείρου), AVAR: Χριστάκογλου (Χαλκιδικής), Παρατηρητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας)

10': Σωστά ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Πανσερραϊκού, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

73' - 76': Στο δεύτερο γκολ της Κηφισιάς (2-3) έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του Παπαδάκη που δεν είχε υποδείξει οφσάιντ και μέτρησε κανονικά το γκολ, αφού ο σκόρερ ήταν σε κανονική θέση.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8,5

SUPERLEAGUE 2023-24 7η αγωνιστική Κυριακή 1 Οκτωβρίου 2023

ΛΑΜΙΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-0

Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας), Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Παπαδάκης (Ηρακλείου),

4ος: Ανδριανός (Αχαΐας), VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), AVAR: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Παρατηρητής: Δαγκλής (Μακεδονίας)

Ο Β βοηθός Παπαδάκης δεν είχε κάποια σημαντική φάση.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8,4

SUPERLEAGUE 2022-23 11η Αγωνιστική Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Βοηθοί: Νικολακάκης (Λασιθίου), Παπαδάκης (Ηρακλείου), 4ος: Ανδριανός (Αχαΐας), VAR: Γκάμαρης (Αθηνών), ΑVAR: Σαμοΐλης (Αθηνών)

Παρατηρητής: Νικολακόπουλος (Αθηνών)

17': Σωστά ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ τον Σκάρπα.

26': Σωστά ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ τον Ελ Κααμπί, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

SUPERLEAGUE 2023-24 12η αγωνιστική Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023

ΚΗΦΙΣΙΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-3

Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής), Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Κομισοπούλου (Χανίων), 4ος: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), VAR: Παπαπέτρου (Αθηνών), AVAR: Φωτόπουλος (Αθηνών), Παρατηρητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)

70': Σωστά ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ τον Αντερέγκεν της Κηφισιάς, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

74': Σωστά ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ τον Οζεγκοβιτς της Κηφισιάς.

79': Ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ τον Τετέι της Κηφισιάς, δεν υπήρξε ριπλέι για να φανεί η ορθότητα της απόφασης του βοηθού.

SUPER LEAGUE 2023-24 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023

ΑΡΗΣ-ΛΑΜΙΑ 2-2

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Διαμαντής (Ηπείρου),

4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου), VAR: Φωτιάς (Πέλλας), AVAR: Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής),

Παρατηρητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας)

Ο Α΄ βοηθός Παπαδάκης δεν είχε κάποια φάση.

SUPERLEAGUE 2023-24 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2024

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2-1

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας), Βοηθοί: Νικολακάκης (Λασιθίου), Παπαδάκης (Ηρακλείου), 4ος: Παπαπέτρου (Αθηνών), VAR: Περράκης (Αθηνών), ΑVAR: Πάτρας (Μακεδονίας),

Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου (ΚΕΔ/ΕΠΟ)

53': Σωστά ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ τον Καρέλη του Παναιτωλικού όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (σουτ, απόκρουση, κόρνερ).

79': Σωστά ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ τον Λιάβα του Παναιτωλικού όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

SUPERLEAGUE 2023/24 19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 2-0

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών), Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας),

Παπαδάκης (Ηρακλείου), 4ος: Γκάμαρης (Αθηνών), VAR: Τσέτσιλας (Καστοριάς),

ΑVAR: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Παρατηρητής: Κύρκος (Θεσπρωτίας)

SUPERLEAGUE 2023-24 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2024

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΆΡΗΣ 1-1

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας), Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Τριανταφύλλου (Αρκαδίας),

4ος: Πουλικίδης (Δράμας), VAR: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), AVAR: Σαμοΐλης (Αθηνών),

52-54' : Στο γκολ του Άρη, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης κάνοντας χρήση της τρισδιάστατης γραμμής του οφσάιντ και ενημέρωσε τον διαιτητή ότι σωστά ο Παπαδάκης δεν υπέδειξε οφσάιντ και μέτρησε κανονικά το γκολ. Επίσης, μετά την επίτευξη του γκολ οι παίκτες και από τον πάγκο του Πανσερραϊκού διαμαρτυρήθηκαν ξανά για το φάουλ που σφύριξε σε βάρος τους και από εκεί ξεκίνησε η φάση του γκολ.

SUPER LEAGUE 2023/24 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024

ΑΡΗΣ-ΒΟΛΟΣ 2-0

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών), Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Μηνούδης (Πιερίας),

4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας), VAR: Βεργέτης (Αρκαδίας), AVAR: Στεφανής (Καρδίτσας),

Παρατηρητής: Καρατζάς (Εύβοιας)

11': Υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Βόλου για παράβαση φάουλ σε βάρος παίκτη του, παράβαση που υπέδειξε ο Παπαδάκης (για σπρώξιμο πάνω στην πλάγια γραμμή) και στην συνέχεια υπέδειξε κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία για διαμαρτυρία.

SUPERLEAGUE 2023/24 25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου 2024

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-2

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας), Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Παπαδάκης (Ηρακλείου),

4ος: Τσέτσιλας (Καστοριάς), VAR: Γκάμαρης (Αθηνών), AVAR: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας),

Παρατηρητής: Γκάγκας (Λάρισας)

20': Σωστά ο Παπαδάκης υπέδειξε οφσάιντ τον Καρέλη του Παναιτωλικού.

SUPERLEAGUE 2023/24 PLAY OUTS 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Σάββατο 13 Απριλίου 2024

ΒΟΛΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-2

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας), Βοηθοί: Νικολακάκης (Λασιθίου), Παπαδάκης (Ηρακλείου), 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου), VAR: Ζαμπαλάς (Ηπείρου), ΑVAR: Σινιοράκης (Χανίων), Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου (ΚΕΔ/ΕΠΟ)

Ο Β΄ βοηθός Παπαδάκης δεν είχε κάποια φάση.