Κομισοπούλου: Στους 2 πρώτους αγώνες έκανε λάθη, όμως στην συνέχεια είχε θετική απόδοση

ΚΟΜΙΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

Η Κομισοπούλου στην 1η κατηγορία αξιολογήθηκε τον Ιούλιο 2023. Είναι διεθνής βοηθός από το 2017. Πρώτη της χρονιά φέτος την όρισαν σε 4 αγώνες ως βοηθό. Από τους 4 αγώνες που την όρισαν, οι 3 αγώνες ήταν με τον Αστέρα Τρίπολης.

Στους 2 τελευταίους της αγώνες που ήταν βοηθός, είχε πολύ καλή απόδοση.

Στους 2 πρώτους αγώνες «του βαπτίσματος της, στην 1η κατηγορία» βιαζόταν στις υποδείξεις της και έκανε τα  παρακάτω λάθη:

1.       Την 12η αγωνιστική Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023 ΚΗΦΙΣΙΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-3, στο 64', κακώς υπέδειξε οφσάιντ τον Μάντζη του Αστέρα Τρίπολης, η φάση ήταν οριακή και κακώς το υπέδειξε ΑΜΕΣΑ, ενώ έπρεπε μετά την ολοκλήρωση της επίθεσης.

2.       Την 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Τετάρτη 3 Ιανουαρίου 2024 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΑΡΗΣ 3-2, στο 46', κακώς υπέδειξε οφσάιντ τον Σαμόρα του Άρη που ήταν σε κανονική θέση, επίσης κακώς το υπέδειξε ΑΜΕΣΑ, η φάση ήταν οριακή και έπρεπε να περιμένει να ολοκληρωθεί η επίθεση. Επίσης στον ίδιο αγώνα έκανε και 2 λάθη (μη σημαντικά).

Η συνολική βαθμολογία του ως βοηθός είναι (332 βαθμοί : 4 αγώνες = 8,30), άρα ο Μ.Ο (μέσος όρος) του είναι 8,30.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά τους φετινούς αγώνες του με την απόδοση του, καθώς και με την ενδεικτική βαθμολόγηση του:

SUPERLEAGUE 2023-24 12η αγωνιστική Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023

ΚΗΦΙΣΙΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-3

Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής), Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Κομισοπούλου (Χανίων), 4ος: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), VAR: Παπαπέτρου (Αθηνών), AVAR: Φωτόπουλος (Αθηνών), Παρατηρητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)

64': Κακώς η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ τον Μάντζη του Αστέρα Τρίπολης, η φάση ήταν οριακή και κακώς το υπέδειξε άμεσα, ενώ έπρεπε μετά την ολοκλήρωση της επίθεσης.

80': Η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Αστέρα Τρίπολης, δεν υπήρξε ριπλέι για να φανεί η ορθότητα της απόφασης της βοηθού.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8,2

SUPERLEAGUE 2023/24 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Τετάρτη 3 Ιανουαρίου 2024

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΑΡΗΣ 3-2

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών), Βοηθοί: Τζιουβάρας (Κοζάνης), Κομισοπούλου (Χανίων)

4ος: Τσαγκαράκης (Χανίων), VAR: Πολυχρόνης (Πιερίας), AVAR: Ψάρρης (Ζακύνθου),

Παρατηρητής: Σταθόπουλος (Αχαΐας)

21': Κακώς η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ, τον Μιριτέγιο του Αστέρας Τρίπολης.

46': Κακώς η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ τον Σαμόρα του Άρη που ήταν σε κανονική θέση, επίσης κακώς το υπέδειξε άμεσα, η φάση ήταν οριακή και έπρεπε να περιμένει να ολοκληρωθεί η επίθεση.

49': Σωστά η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ τον Μενέντεθ του Άρη όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

57': Σωστά η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Άρη.

60': Σωστά η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ τον Μενέντεθ του Άρη όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

65': Σωστά η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ τον Μορόν του Άρη όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

85': Κακώς η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ τον Σαβέριο του Άρη όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8,1

SUPERLEAGUE 2023/24 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024

ΛΑΜΙΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 2-1

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων), Βοηθοί: Νικολακάκης (Λασιθίου), Κοσιμοπούλου (Χανίων), 4ος: Κουκούλας (Λέσβου), VAR: Ζαμπαλάς (Ηπείρου), AVAR: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Παρατηρητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας)

5': Σωστά η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ παίκτη της Λαμίας όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

20': Σωστά η ίδια βοηθός υπέδειξε οφσάιντ τον Μαρτίνεθ της Λαμίας όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

45+2': Σωστά η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ τον Καρλίτος της Λαμίας όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:  8,4

Φάσεις είχε μόνο η Κομισοπούλου

SUPERLEAGUE 2023/24 ΠΛΕΪ ΟΦ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Κυριακή 31 Μαρτίου 2024

ΑΡΗΣ-ΛΑΜΙΑ 3-1

Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών), Βοηθοί: Χριστάκογλου (Χαλκιδικής), Κομισοπούλου (Χανίων), 4ος: Πουλικίδης (Δράμας), VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), AVAR: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας), Παρατηρητής: Θάνος (Ηπείρου)

21': Σωστά η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ τον Ντάριντα του Άρη όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (σουτ άουτ, η φάση ήταν πολύ οριακή, που αν υπήρχε γκολ, θα έπρεπε να γίνει χρήση της τρισδιάστατης γραμμής του οφσάιντ).

25': Σωστά η β’ βοηθός υπέδειξε οφσάιντ τον Ανσαριφάρντ του Άρη.

34': Σωστά (και σε αυτή τη φάση η Κομισοπούλου) υπέδειξε οφσάιντ τον Μορόν του Άρη όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (απόκρουση κόρνερ, η φάση ήταν οριακή, που αν υπήρχε γκολ, θα έπρεπε να γίνει χρήση της τρισδιάστατης γραμμής του οφσάιντ).

44': Σωστά η Κομισοπούλου υπέδειξε οφσάιντ τον Ανσαριφάρντ του Άρη όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.