4ος: Τσιάρας (Καβάλας)

VAR: Γκάμαρης (Αθηνών)

AVAR: Σινιοράκης (Χανίων)

Παρατηρητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας)

34': Ο Αρμακόλας υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Πανσερραϊκού, δεν υπήρξε ριπλέι από κάμερα στην ευθεία για να φανεί η ορθότητα της απόφασης του βοηθού.

48': Υπήρξε πέσιμο του Μπετανκόρ του Πανσερραϊκού στην περιοχή του Αστέρα Τρίπολης, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR (=Γκάμαρης) και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του Τσέτσιλα, υπήρξε μια ελαφριά επαφή του Χριστοπούλου στον αντίπαλο του, που κρίνεται φυσιολογική.

55-59’: Οι παίκτες του Πανσερραϊκού ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Γιαμπλόνσκι, στην αμέσως επόμενη διακοπή ο Τσέτσιλας ζήτησε να μην επαναρχίσει το παιχνίδι μέχρι να γίνει έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR (= Γκάμαρης) και αφού ολοκληρώθηκε ο έλεγχος συνέστησε στον διαιτητή να κάνει ανασκόπηση της φάσης για παράβαση πέναλτι. Οταν ο Τσέτσιλας είδε την φάση σωστά αποφάσισε να σφυρίξει πέναλτι για παίξιμο της μπάλας με το χέρι που ήταν σε αφύσικη θέση μακριά από το σώμα του. Με την εκτέλεση του έγινε το 1-0.

69': Σωστά ο Κόλλιας υπέδειξε οφσάιντ τον Σοφιανό του Πανσερραϊκού όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (απέκρουσε ο τερματοφύλακας σε κόρνερ).

90+3': Σωστά ο Αρμακόλας υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Αστέρα Τρίπολης, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (άουτ).

Κίτρινες κάρτες:

Πανσερραϊκός:

24' Αποστόλης Διαμαντής

54' Τάσος Αυλωνίτης

90+5' Μαξιμιλιάνο Μορέιρα

Αστέρας Τρίπολης:

19' Γιάννης Χριστόπουλος

44' Βασίλης Σουρλής

55' Χουλιάν Παλάσιος

58' Πέπε Καστάνιο

58' Νίκος Καλτσάς

89' Βασίλης Μάντζης

90+4' Φεντερίκο Άλβαρες