Ετσι γίνεται: Μετά τα «χειρουργεία» τους βάζουν σε εύκολα ματς για να ξεχαστούν και όλα καλά! – Ο Παπαδόπουλος πρέπει να πάει σπίτι του – Αυτό ισχύει και για τον Πάτρα που τα θαλάσσωσε και στο Αγρίνιο

-Ο Παπαδόπουλος ως VAR «χειρούργησε» τον Ολυμπιακό στους αγώνες με τον Ατρόμητο και την Κηφισιά. Εκανε το ένα «χειρουργείο» τη 15η αγωνιστική αλλά τη 18η τον έβαλαν ξανά σε αγώνα των «ερυθρόλευκων», όπως αναφέραμε με Ατρόμητο (0-0) και Κηφισιά (3-2 υπέρ του Ολυμπιακού), αντίστοιχα. Τυχαίο;

-Ο Πάτρας ως AVAR στο Βόλος-Ολυμπιακός 2-2 έκανε δυο τρομερά λάθη (σ.σ. διαβάστε στο τέλος του κειμένου) και αλλοίωσε το αποτέλεσμα

Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου  (ΚΕΔ/ΕΠΟ)

2': Σωστά ο Πάτρας υπέδειξε οφσάιντ τον σκόρερ του Ατρομήτου Αντζιέλσκι, ήταν ξεκάθαρα σε αντικανονική θέση οφσάιντ.

21': Ο Παπαδόπουλος κακώς δεν υπέδειξε κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Ντίας του Παναιτωλικού γιατί ανέκοψε υποσχόμενη επίθεση, υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο και τους παίκτες του Ατρομήτου και υπέδειξε κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα, που μετά την υπόδειξη αυτός συνέχιζε να του διαμαρτύρεται έντονα.

24': Σωστά ο Λιόντος στο γκολ 1-0 του Παναιτωλικού δεν υπέδειξε οφσάιντ τον σκόρερ Καρέλη, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR κάνοντας χρήση της τρισδιάστατης γραμμής του οφσάιντ και συμφώνησε με την απόφαση του βοηθού, ο Καρελης ήταν σε κανονική θέση.

26': Σωστά ο Πάτρας υπέδειξε οφσάιντ τον Αντζιέλσκι του Ατρομήτου.

30': Σωστά, ο Παπαδόπουλος, απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Οικονόμου του Παναιτωλικού όταν έκανε προβολή με τις τάπες του δυνατά στο γόνατο του Έντερ, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή, ήταν ένα ξεκάθαρο σοβαρό επικίνδυνο παίξιμο.

41': Κακώς ο Πάτρας υπέδειξε κόρνερ υπέρ του Ατρομήτου, ενώ έπρεπε άουτ υπέρ του Παναιτωλικού.

45+4': Κακώς ο Πάτρας δεν υπέδειξε οφσάιντ τον Ντεμποκ του Ατρομήτου όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (σουτ, ελάχιστα άουτ).

Κίτρινες κάρτες:

Παναιτωλικός:

45+1' Νίκολα Στάιτς

52' Νίκος Καρέλης

23' Σεμπάστιαν Μλάντεν

Ατρόμητος:

21' Γιώργος Τζαβέλλας

74' Αγκιμπού Καμαρά

75' Έντερ Γκονθάλεθ

Θαυμάστε και τον AVAR Πάτρα στο Βόλος-Ολυμπιακός 2-2 (Διαιτητής ο Παπαπέτρου και VAR o Γκορτσίλας):

«ΕΓΚΛΗΜΑ»  στο 62-65': Ο Μασούρας πέτυχε γκολ, μετά από έλεγχο επιβεβαίωσης από το VAR κάνοντας χρήση της γραμμής του οφσάιντ, συνέστησε στο διαιτητή να κάνει ανασκόπηση της φάσης για οφσάιντ του Ελ Κααμπί, όταν είδε την φάση αποφάσισε να ακυρώσει το γκολ ως οφσάιντ του Ελ Κααμπί. Όμως, φαίνεται και με γυμνό μάτι ότι οι Πάτρας, Γκορτσίλας δεν έβαλαν σωστά τις γραμμές. Επιπλέον, τις αμφισβήτησαν μέχρι και οι ίδιοι, καθώς φώναξαν τον Παπαπέτρου για να ανασκόπηση για να επικυρώσουν την απόφαση.

«ΕΓΚΛΗΜΑ» στο 90’: Με νέα εφεύρεση ακύρωσαν γκολ του Ελ Κααμπί για οφσάιντ στον Ελ Αραμπί. Ούτε τα προσχήματα.