Διπλό κράξιμο στον Σιδηρόπουλο λόγω ΑΕΚ!

Τον Σιδηρόπουλο και τα μάτια σας!

Τεράστια εντύπωση προκαλεί η "ανάγκη" της ΑΕΚ να υπερασπιστεί τον Τάσο Σιδηρόπουλο μετά την επίσημη ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

Από τη στιγμή που οι Αρκάδες, ουδεμία αναφορά έκαναν στην Ένωση, γιατί οι πρωταθλητές Ελλάδας θεώρησαν… ιερό καθήκον τους να προτάξουν τα στήθη τους και να υπερασπιστούν τον τραγικό διαιτητή του ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΕΚ;

Γιατί το να ψέξεις έναν διαιτητή και να εκφράσεις την αγανάκτηση σου για όσα έχεις υποστεί, "ενοχλεί" την ΑΕΚ; Πολύς κόσμος υποψιάζεται...

Μάλλον το αυτονόητο…

Σιδηρόπουλος: Ο MVP της ΑΕΚ

Καμία έκπληξη για όσα έκανε στο παιχνίδι με τον Αστέρα στην Τρίπολη

Στο ίδιο έργο θεατές για ακόμα μία φορά με τον Τάσο Σιδηρόπουλο… Όπως περίμεναν οι περισσότεροι, από την αρχή τα κριτήρια των σφυριγμάτων του ήταν διαφορετικά για τον Αστέρα και διαφορετικά για την ΑΕΚ και πάντα, υπέρ της δεύτερης.

Από το πρώτο δεκαπεντάλεπτο είχε δώσει τρεις κίτρινες κάρτες σε ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων και στο 52’, με ανύπαρκτη δεύτερη κίτρινη, απέβαλλε τον Καστάνο, αφήνοντας τον Αστέρα με δέκα παίκτες…

Άλλος ένας διαιτητής από την ΕΠΣ Μακεδονίας, έστω και τυπικά αφού είναι Ροδίτης, που κάνει… καλή δουλειά για την ΑΕΚ, διαμορφώνοντας από τα πρώτα λεπτά των δύο ημιχρόνων, τις συνθήκες για τον αγώνα, στον οποίο η Ένωση, επικράτησε με 0-3, με γκολ των Ελίασον, Μοχαμαντί και Τσούμπερ.