Ο Ευαγγέλου πρέπει να διαγραφεί (και είναι η τρίτη φορά)

-Ασυλία πέρα από κάθε λογική έχει ο διαιτητής Αγγελος Ευαγγέλου.

-Ως VAR στην Τρίπολη είναι η Τρίτη φορά που πρέπει να διαγραφεί καθώς δεν ασχολήθηκε με τα δυο πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού.

-Ειδικά το χέρι του Ζουκάνοβιτς στο 81’.22’’ και το κόρνερ εκτελέστηκε στο 81’.48΄΄! Πότε πρόλαβε να το ελέγξει.

-Είναι ξεκάθαρη περίπτωση, όπως περίπτωση που το χέρι πάει στη μπάλα.

-Όμως, έδωσε αμέσως πέναλτι κατά του Ρέαμπτσιουκ στο περσινό ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα, αν και ήταν χέρι στήριξης.

-Επίσης, στην Τρίπολη δεν είδε και την ανατροπή του Βαλμπουενά.

-Ο Ευαγγέλου είναι διαιτητής που έχει δώσει πέναλτι αντί για φάουλ, σε φάση εκτός περιοχής.

-04/03/18 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-1: Ο Ευαγγέλου δεν έχει καμία δικαιολογία για το πέναλτι στο 87’ σε μαρκάρισμα του Ενγκελς στον Ινσούα. Η φάση ήταν ξεκάθαρα εκτός περιοχής και ο Αθηναίος ρέφερι έπρεπε να καταλογίσει φάουλ! Από τότε έπρεπε να είναι εκτός πινάκων.

-Επίσης, ο Ευαγγέλου έπρεπε να είναι εκτός πινάκων και για το ματς Βόλος-Ολυμπιακός 0-0 στις 22 Δεκεμβρίου 2019, όταν ήταν VAR με διαιτητή τον Φωτιά (Πέλλας) και δεν μέτρησαν γκολ του Σουντανί στο 17’ ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου δεν δόθηκε πέναλτι που έβγαζε μάτια σε διαδοχικές παραβάσεις σε βάρος των Μπα και Ελ Αραμπί.

-Ακόμη, το μεγάλο ερώτημα είναι γιατί η προπαγάνδα ρίχνει στα μαλακά τον Ευαγγέλου; Μόνο ο Καραντώνης φταίει;