Τρεις φάσεις, κανένα θέμα για Γκορτσίλα – Τρία λεπτά έκανε ο Σιδηρόπουλος να τσεκάρει φάση που φαινόταν και με... γυμνό μάτι!

Παρατηρήτρια: Κόκοτου (Αργολίδας)

Καλή ήταν η διαιτησία του Γκορτσίλα στη Ριζούπολη. Υπήρξαν τρεις περιπτώσεις αλλά δεν φαίνεται να προκύπτει θέμα για τον Θεσσαλονικιό ρέφερι.

1) Στο 17’, πριν το 1-0 του Απόλλωνα, ο ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκε για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης, όμως το VAR που έκανε έλεγχο δεν διαπίστωσε κάποια παράβαση σε χέρι (η μπάλα φαίνεται να κτυπά στο πόδι του επιτιθέμενου).

2) Δεν φαίνεται πέναλτι υπέρ του Απόλλωνα σε πέσιμο του Μπεντινέλι. Ο VAR δεν παρενέβη.

3) Στο νικητήριο γκολ του Απόλλωνα (2-1), στο 84, ο ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκε για επιθετικό φάουλ, όμως ο VAR που έκανε έλεγχο δεν διαπίστωσε κάποια παράβαση πάνω στον τερματοφύλακα του ΟΦΗ. Τρία λεπτά έκανε ο Σιδηρόπουλος να τσεκάρει φάση που φαινόταν και με γυμνό μάτι.