Κάποιες λεπτομέρειες (;) για τον Κομίνη πέρα από τα δυο πέναλτι που δεν έδωσε στον Ολυμπιακό

Τουλάχιστον τρεις φορές η μπάλα πήγε πάνω στον Κομίνη στη διάρκεια του αγώνα Κυπέλλου Ολυμπιακός-Πλατανιάς 2-2 και αν του συμβεί σε κάποιο Ευρωπαϊκό παιχνίδι, υπάρχει κίνδυνος να του… κλείσουν τα σύνορα, καθώς δεν θα ξαναπάρει ορισμό.   Ο Κομίνης σφύριξε το ματς στο 95’37’’, έχοντας δείξει πέντε λεπτά καθυστερήσεων. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Ολυμπιακός κέρδισε κόρνερ που ο ρέφερι δεν άφησε να εκτελεστεί αν και η οδηγία της UEFA είναι σαφής. Αν υπάρχει φάουλ ή κόρνερ πρέπει να εκτελείται, άλλωστε οι φιλοξενούμενοι έκαναν καθυστερήσεις μέσα στις καθυστερήσεις. Παράλληλα ανέχθηκε και τα πολλά πεσίματα των παικτών του Πλατανιά που με το παραμικρό βρίσκονταν στο χορτάρι και ο Κομίνης διέκοπτε τον αγώνα για τις πρώτες βοήθειες. Με άλλα λόγια έμεινε μεταξεταστέος μέχρι και στη διαχείριση του αγώνα...