Διαιτητής: Κύζας (Δράμας)
Βοηθοί: Γεωργιάδης (Κοζάνης), Σίπκας (Πέλλας)
4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Παρατηρητής: Μητροφάνης (Αθηνών)

Έτυχαν πολλές φάσεις στον Γιώργο Κύζα (Δράμας) στο ματς Ξάνθη-ΑΕΚ 0-0, όμως ο 35χρονος ρέφερι κατάφερε σε γενικές γραμμές να έχει μια διαιτησία που να μην απασχολήσει καμία από τις δυο ομάδες. Η επιτυχία του, δεδομένου ότι ο ορισμός του συνάντησε κάποιες αντιδράσεις από τους φιλοξενούμενους, άρα είχε πίεση, είναι ότι κατάφερε να κατευνάσει τα νεύρα μεταξύ των παικτών που στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολλά, όμως στην επανάληψη τα πράγματα ήταν ήρεμα. Στο 10’ σωστά δεν έδωσε πέναλτι σε χέρι του Βάλλα που ήταν κολλημένο στο σώμα του, όπως και χέρι του Πλατέλα στο 28’, ενώ δεν υπάρχει ανατροπή ούτε σε πέσιμο του Καπετάνου εντός της περιοχής. Με τα παραπάνω αποδεικνύεται ότι ο Κύζας είχε μια δίκαιη διαιτησία. Στο 78’ δεν καταλόγισε ένα φάουλ υπέρ της ΑΕΚ, όμως πρόκειται για ανούσιο λάθος και δεν επηρεάζει τη γενική εικόνα του.