4ος: Ματσούκας (Αιτ/νιας)

VAR: Κατοίκος (Αθηνών

AVAR: Κωσταράς (Αιτ/νιας)

Παρατηρητής: Καρατζάς (Εύβοιας)

20-22': Υπήρξε πέσιμο του Τσιλούλη στην περιοχή του Άρη, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και σωστά ο Κατοίκος συμφώνησε με την απόφαση του Σιδηρόπουλου, δεν υπήρξε κάτι το αντικανονικό, την στιγμή που προσπάθησε να σουτάρει, ο Τσιλούλης παραπάτησε και έπεσε στο έδαφος.

35-37’: Στο γκολ (1-0) της Λαμίας έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR για το αν ο σκόρερ Τζανετόπουλος ήταν οφσάιντ και συμφώνησε με την απόφαση του Καραλή που σωστά δεν τον είχε υποδείξει οφσάιντ και το γκολ μέτρησε κανονικά.

43-44': Στο 2-0 της Λαμίας (με σκόρερ τον Φλοσάρντ Μάλτσι), ο Καραλής υπέδειξε οφσάιντ (όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση) τον Τσιλούλη στο ξεκίνημα της επίθεσης, όμως μετά από έλεγχο επιβεβαίωσης από το VAR κάνοντας χρήση της τρισδιάστατης γραμμής του οφσάιντ, ενημέρωσε τον διαιτητή ότι ο βοηθός έκανε λάθος, καθώς ο Τσιλούλης ήταν σε κανονική θέση και το γκολ μέτρησε κανονικά.

66': Κακώς φάουλ υπέρ του Άρη και κίτρινη κάρτα στον Στάνκο της Λαμίας, δεν υπήρξε κάτι το αντικανονικό.

85': Σωστά ο Καραλής υπέδειξε οφσάιντ τον Φετφατζίδη του Άρη όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

86': Κακώς ο Σιδηρόπουλος δεν υπέδειξε κίτρινη κάρτα στον Φατόρε για ριψοκίνδυνο παίξιμο στον Λέικ (αν του την είχε υποδείξει θα συμπλήρωνε κάρτες και θα έχανε τον τελευταίο αγώνα με τον ΠΑΟΚ).

Κίτρινες κάρτες:

Λαμία:

16' Ρουμπέν Μαρτίνεθ

17' Σίντκλεϊ

66' Κέιλεμπ Στάνκο

Άρης:

11' Φράνκο Φεράρι

17' Μαγκομέντ Σουλεϊμάνοβ