4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας)

VAR: Μιλό (Γαλλίας)

AVAR: Κωσταράς (Αιτ/νιας)

Παρατηρητής: Καρατζάς (Εύβοιας)

11': Κακώς ο Βατελιέ δεν υπέδειξε κίτρινη κάρτα στον Νταρίντα του Άρη για αντιαθλητική συμπεριφορά, κράτησε παρατεταμένα την φανέλα του Ελ Κααμπί και τον έριξε στο έδαφος. Σε μια τέτοια παράβαση δεν έπρεπε ο διαιτητής να του χαριστεί, κάνοντας του μόνο σύσταση.

15': Σωστά ο Ζακρανί υπέδειξε οφσάιντ τον Νταρίντα του Άρη.

19-20': Αρχικά κακώς ο Οζιέ υπέδειξε αράουτ, ενώ έπρεπε κόρνερ υπέρ του Ολυμπιακού, όμως μετά από τις διαμαρτυρίες των παικτών του Ολυμπιακού ο διαιτητής αποφάσισε να διορθώσει την λανθασμένη απόφαση του βοηθού και υπέδειξε σωστά το κόρνερ υπέρ του Ολυμπιακού.

21': Σωστά ο Ζακρανί υπέδειξε οφσάιντ τον Σαβέριο του Άρη.

27': Σωστά ο Οζιέ υπέδειξε  οφσάιντ τον Ρέτσο, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (απόκρουση σε κόρνερ).

32': Σωστά ο Οζιέ σε πολύ οριακή φάση υπέδειξε οφσάιντ τον Ποντένσε όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (σουτ άουτ).

39': Σωστά ο Βατελιέ σφύριξε πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού όταν ο Γιάκουμπ Μπράμπετς μάρκαρε αντικανονικά τον Ελ Κααμπί, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή, του υπέδειξε και κίτρινη κάρτα γιατί ήταν μαρκάρισμα και για την μπάλα. Με την εκτέλεση του ο τερματοφύλακας απέκρουσε.

51': Κακώς ο Βατελιέ δεν σφύριξε φαουλ και κίτρινη κάρτα στον Μαρτίν Μοντόγια, όταν έπαιξε ριψοκίνδυνα, (σήκωσε το πόδι του στο πρόσωπο του αντιπάλου του Γιοβετιτς).

81': Κακώς ο διαιτητής και ο Ζακρανί υπέδειξαν άουτ υπέρ του Άρη, ενώ έπρεπε κόρνερ, ο Κουέστα βρήκε την μπάλα με τα δάχτυλα του και στην συνέχεια πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

85’: Σωστά ο Ζακρανί υπέδειξε οφσάιντ τον Καρβάλιο όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (κόρνερ).

86': Σωστά ο ίδιος βοηθός υπέδειξε οφσάιντ τον Μασούρα.

Κίτρινες κάρτες:

Ολυμπιακός:

58' Σαντιάγκο Έσε

71' Ντανιέλ Ποντένσε

Άρης:

39' Γιάκουμπ Μπράμπετς