Βόλος: «Τρία σοβαρά λάθη από τον Μαλούτα, όλα εις βάρος μας»

Ανακοίνωση κατά της διαιτησίας του Μαλούτα για «τρία σοβαρά λάθη, όλα εις βάρος μας» εξέδωσε η ΠΑΕ Βόλος, αναφορικά με την αναμέτρηση κόντρα στον Ατρόμητο που έληξε με σκορ 2-2 στο Πανθεσσαλικό στάδιο.

Αναλυτικά:

«Σε ένα παιχνίδι όπου θα περιμέναμε μία ακριβοδίκαιη διαιτησία, ο διαιτητής Μαλούτας υπέπεσε σε τρία σοβαρά λάθη, όλα εις βάρος της ομάδας μας και τα οποία έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.

Αρχικά στο πρώτο ημίχρονο όταν αρνήθηκε πέναλτι πάνω στο Γκαρσία από τον τερματοφύλακα του Ατρομήτου, υποδεικνύοντας λανθασμένα επιθετικό φάουλ.

Εν συνεχεία, στο 53ο λεπτό όταν τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τον ποδοσφαιριστή του Ατρομήτου Αντζιέλσκι για αντιαθλητικό χτύπημα εκτός φάσης πάνω στον Σιέλη. Μία περίπτωση όπου από τη στιγμή που υποδεικνύεται από τον διαιτητή θα έπρεπε να επιφέρει απευθείας την κόκκινη κάρτα.

Και τέλος, στο 85ο λεπτό δεν αποβάλλει τον ποδοσφαιριστή του Ατρομήτου Καμαρά, ο οποίος μπροστά στα μάτια του μαρκάρει επικίνδυνα τον Γκλάβτσιτς, πατώντας τον αστράγαλο του».