Ο Διαμαντόπουλος «έπνιξε» φάουλ για να μην αποβάλει τον Βιεϊρίνια (pics), χρειάστηκε VAR για κόκκινη κάρτα στον Δεληγιαννίδη - Λάθος και του Ευαγγέλου στο 36'

Παρατηρητής: Γκαϊτατζής (Δράμας)

10': Κακώς ο Σπυρόπουλος υπέδειξε οφσάιντ τον Ουάρντα του Πανσερραϊκού, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (με αποτέλεσμα να μην εκτελεστεί το κόρνερ που κέρδισε).

21': Σωστά ο Πετρόπουλος υπέδειξε οφσάιντ τον Ντεσπόντοφ του ΠΑΟΚ.

30': Οι παίκτες του ΠΑΟΚ ζήτησαν πέναλτι σε πέσιμο του Σαμάτα οριακά εκτός περιοχής και στην συνέχεια έπεσε εντός περιοχής πέναλτι, έγινε έλεγχος επιβεβαιώνει από το VAR και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή, δεν υπήρξε κάτι το αντικανονικό από τον αμυντικό, ο Σαμάτα έκανε βουτιά για να βρεθεί εντός περιοχής.

36': Κακώς Διαμαντόπουλος δεν σφύριξε φάουλ και να αποβάλει με κόκκινη κάρτα τον Βιερίνια για αποστέρηση προφανούς ευκαιρίας για γκολ, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και κακώς δεν συνέστησε στο διαιτητή να κάνει ανασκόπηση της φάσης για παράβαση κόκκινης κάρτας, ο Βιεϊρίνια έσπρωξε στην πλάτη τον Πήλιο όταν είχε σηκωθεί στον αέρα για να κάνει κεφαλιά, ενώ ήταν κάθετα προς το τέρμα του ΠΑΟΚ.

53': Σωστά ο Σπυρόπουλος υπέδειξε οφσάιντ τον Ντεσπόντοφ του ΠΑΟΚ.

68-69': Σωστά ο Διαμαντόπουλος σφύριξε φαουλ και απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Μορέιρα του Πανσερραϊκού για αντικανονική χρήση του χεριού του με ριψοκίνδυνο τρόπο στο πρόσωπο του αντιπάλου του, στην συνέχεια διαμαρτυρήθηκε στο διαιτητή χειροκροτώντας τον ειρωνικά και μετά έγινε έξαλλος σπρώχνοντας τον Λουτσέσκου όταν αποχωρούσε μπροστά από τον πάγκο του ΠΑΟΚ, υπήρξε ένταση στην συνέχεια στους πάγκους και υπέδειξε κίτρινες κάρτες στον Παντελή Κωνσταντινίδη και Κώστα Φλίσκα.

Για να δούμε τι θα γράψει ο Διαμαντόπουλος στο φύλλο αγώνος για όσα έκανε μέχρι την αποχώρησή του για τα αποδυτήρια.

79': Ο ρέφερι έπρεπε να υποδείξει κίτρινη κάρτα στον Μάριο Σοφιανό του Πανσερραϊκού για αργοπορημένο ριψοκίνδυνο παίξιμο πάνω στην πλάγια γραμμή στο πόδι του Μάρκος Αντόνιο.

80': Επρεπε να υποδείξει κίτρινη κάρτα στον Νάσμπεργκ του ΠΑΟΚ για ριψοκίνδυνο παίξιμο στον Ουάρντα.

82-83': Αρχικά ο διαιτητής Διαμαντόπουλος είχε εφαρμόσει το πλεονέκτημα, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση ο τερματοφύλακας σούταρε την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου και αφού έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR ενημέρωσε τον διαιτητή ότι η παράβαση του Δεληγιαννίδη ήταν σοβαρό επικίνδυνο παίξιμο, με τις τάπες του στο πόδι του Τάισον και στην συνέχεια σωστά τον απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Κίτρινες κάρτες:

Πανσερραϊκός:

42' Άγγελος Οικονόμου

37' Μαξιμιλιάνο Μορέιρα

69' Μαξιμιλιάνο Μορέιρα