-Και τι δεν έκαναν για να πάρει βαθμό η Κηφισιά και να μην κερδίσει ο Αστέρας, με αποτέλεσμα να μπει η Λαμία στα πλέι οφ!

4ος: Κατοίκος (Αθηνών)

VAR: Τσαγκαράκης (Χανίων)

AVAR: Σινιοράκης (Χανίων)

Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου (ΚΕΔ/ΕΠΟ)

13': Κακώς ο Μανούχος σφύριξε πέναλτι υπέρ της Κηφισιάς όταν σε έξοδο του τερματοφύλακα του Αστέρα Τρίπολης υπήρξε μια φυσιολογική επαφή μεταξύ του Ματέους Σάντος που την προκάλεσε ο ίδιος, ενώ ο τερματοφύλακας προσπάθησε να αποφύγει την φυσιολογική επαφή. Εγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και κακώς συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή, έπρεπε να του συστήσει να κάνει ανασκόπηση της φάσης. Με την εκτέλεση του έγινε το 0-1.

59': Ο Οικονόμου αρχικά πήγε να σηκώσει την σημαία του σωστά για οφσάιντ τον Οζεγκοβιτς της Κηφισιάς, όμως μετά σταμάτησε και κακώς την κατέβασε (μήπως του είπε ο Μανούχος;), αφού ήταν 2 μέτρα περίπου ξεκάθαρα οφσάιντ δεν έπρεπε να αφήσει να ολοκληρωθεί η επίθεση. Επίσης όταν οι αμυντικοί είδαν το βοηθό να έχει σταματήσει και την κίνηση της σημαίας του, αυτοί δεν ακολούθησαν αρχικά το Οζέγκοβιτς και βγήκε μόνος του απέναντι στην εστία, (δείτε την φωτογραφία τον βοηθό που έμεινε πίσω μαζί με τους αμυντικούς περίπου 15 μέτρα που τους μπέρδεψε με την λάθος ενέργεια του).

68': Κακώς ο Μανούχος υπέδειξε κίτρινη κάρτα στον Σολόα της Κηφισιάς η αντικανονική χρήση του χεριού του δεν ήταν με ριψοκίνδυνο τρόπο.

70': Σωστά ο Ψάρρης υπέδειξε οφσάιντ τον Μιριτέγιο του Αστέρα Τρίπολης όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

71': Ο Μανούχος έπρεπε να σφυρίξει φάουλ υπέρ του Αστέρα Τρίπολης όταν ο Τετέι μάρκαρε αντικανονικά τον Λύρατζη κοντά στον ύψος του πάγκου του Αστέρα Τρίπολης, οι παίκτες της Κηφισιάς έφυγαν στην αντεπίθεση, με αποτέλεσμα σε δύσκολη φάση να αποκρούσει ο τερματοφύλακας σε κόρνερ, υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης και υπέδειξε κίτρινη κάρτα σε αξιωματούχο τους (Μποροβηλο). Στην συνέχεια με την εκτέλεση του έγινε το γκολ της ισοφάρισης (3-3 που κακώς μέτρησε όπως παρακάτω).

73': Στο γκολ της ισοφάρισης ο Οικονόμου σε οριακή φάση υπέδειξε οφσάιντ παίκτη της Κηφισιάς που βρισκόταν στην τροχιά της μπάλας (την στιγμή που σουτάρει ο σκόρερ την μπάλα προς στην εστία) και κάλυπτε το οπτικό πεδίο του τερματοφύλακα, ο διαιτητής ζήτησε να περιμένουν μέχρι να ολοκληρωθεί ο έλεγχος επιβεβαίωσης, όμως από το VAR αντί να βάλουν την τρισδιάστατη γραμμή του οφσάιντ στον παραβάτη παίκτη που ήταν μπροστά στον τερματοφύλακα την έβαλαν στο ξεκίνημα της επίθεσης σε άλλο παίκτη και ενημέρωσε κακώς τον διαιτητής ότι πρέπει να μετρήσει το γκολ, ενώ θα έπρεπε στην συνέχεια να μπει η τρισδιάστατη γραμμή και στον σωστό παίκτη και να ενημερώσει τον διαιτητή για ανασκόπηση της φάσης για να κρίνει ο ίδιος ότι υπάρχει επηρεασμός του τερματοφύλακα και να ακυρώσει το γκολ.

79': Ο Μανούχος έπρεπε να υποδείξει κίτρινη κάρτα στον Οζεγκοβιτς της Κηφισιάς για ριψοκίνδυνο παίξιμο στον τερματοφύλακα του Αστέρα Τρίπολης.

80': Σωστά σε αντικανονική χρήση του χεριού του Τετέι, ο Μανούχος δεν του υπέδειξε κίτρινη κάρτα, αφού δεν ήταν με ριψοκίνδυνο τρόπο (αν ήταν στον Ρέτσο ο Μανούχος θα τον είχε αποβάλει με δεύτερη κίτρινη).

84': Κακώς ο Μανούχος δεν εφάρμοσε το πλεονέκτημα όταν η μπάλα κατέληξε σε παίκτη του Αστέρα (Μάντζη) την στιγμή που ήταν έτοιμος να σουτάρει στην αντίπαλη εστία και σφύριξε φαουλ υπέρ του οριακά εκτός περιοχής πέναλτι για χέρι που έγινε μετά από σουτ και σταμάτησε την μπάλα που είχε κατεύθυνση προς στην εστια, (εδώ έπρεπε να υποδείξει κίτρινη κάρτα στον Τσανατζίγια). Υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες και από τον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης για την μη εφαρμογή του πλεονεκτήματος. Οι διαμαρτυρίες συνεχίστηκαν μέχρι και το 87' που απέβαλε αξιωματούχο του Αστέρα Τρίπολης.

87': Σωστά ο Ψάρρης υπέδειξε οφσάιντ τον Μιριτέγιο του Αστέρα Τρίπολης.

Υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες για το χρόνο των καθυστερήσεων 4' μόνο, ενώ έπρεπε τουλάχιστον 6' και δεν κράτησε ούτε άλλο ένα επιπλέον για τις σκόπιμες καθυστερήσεις που έγιναν στα 4' που κράτησε.

Κίτρινες κάρτες:

Αστέρας Τρίπολης:

57' Τόμπι Αλάγκμπε

90+3' Βασίλης Σουρλής