4ος: Κατοίκος (Αθηνών)

VAR: Περράκης (Αθηνών)

AVAR: Κωσταράς (Αιτ/νίας)

Παρατηρητής: Γκαϊτατζής (Δράμας)

29': Υπήρξε πέσιμο παίκτη του Ντουκουρέ στην περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και κακώς δεν συνέστησε στον διαιτητή να κάνει ανασκόπηση της φάσης για παράβαση πέναλτι, ο Παμλίδης τράβηξε τον αντίπαλο του από το σορτς και τον έριξε στο έδαφος.

43': Σωστά ο Κολλιάκος υπέδειξε οφσάιντ τον Μπένετ του Άρη.

64': Ο Βάτσιος έπρεπε να υποδείξει κίτρινη κάρτα στον Οντουμπάτζο του Άρη για ριψοκίνδυνο παίξιμο, αντικανονική χρήση του χεριού του στο πρόσωπο του αντιπάλου του.

77': Ο Βάτσιος σωστά σφύριξε επιθετικό φάουλ που έκανε ο Μορόν του Άρη στον αμυντικό του ΠΑΣ Γιάννινα Εραμούσπε, ενώ μετά το σφύριγμα του διαιτητή συνέχισε κακώς την επίθεση και σουταρε την μπάλα στα δίχτυα, ο Βάτσιος κακώς δεν του υπέδειξε κίτρινη κάρτα.

80': Ο Βάτσιος έπρεπε να υποδείξει κίτρινη κάρτα στον Μορόν του Άρη όταν σφύριξε επιθετικό φάουλ σε βάρος του (για τρεις παραβάσεις): 1. μάρκαρε ριψοκίνδυνα στην πλάτη του τον Μπακαδήμα, 2. μετά το σφύριγμα του διαιτητή κλώτσησε μακριά την μπάλα, 3. διαμαρτυρήθηκε έντονα στο διαιτητή, (και ενώ του είχε χαριστεί και στο 77', αυτό δείχνει ένα διαιτητή χωρίς προσωπικότητα, μόνο το σορτς δεν του κατέβασε).

85': Ο Βάτσιος κακώς δεν σφύριξε φάουλ όταν Φραν Βέλεθ του Άρη που μάρκαρε αντικανονικά τον αντίπαλο του.

90+4': Σωστά ο Κολλιάκος υπέδειξε οφσάιντ τον Ζαν-Μπαπτίστ Λεό του ΠΑΣ Γιάννινα.

Κίτρινες κάρτες:

ΠΑΣ Γιάννινα:

67' Φεντερίκο Χίνο

69' Ροντρίγο Εραμούσπε