Δυο μέτρα και δυο σταθμά από τον Μανούχο: Απέβαλε τον Ερλινγκμαρκ, χαρίστηκε στον Κουρμπέλη

4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

VAR: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

AVAR: Δημητριάδης (Μακεδονίας)

Παρατηρητής: Καρατζίκας (ΚΕΔ/ΕΠΟ)

8': Ο Μανούχος δεν έδωσε κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη για πάτημα με τις τάπες στον Ερλινγκμαρκ.

16': Ο Παναθηναϊκός ζήτησε πέναλτι για χέρι του Κεσχρίντα έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή, δεν υπήρξε παίξιμο της μπάλας με το χέρι. Η μπάλα βρήκε στο πόδι του.

22': Σωστά ο Ψάρρης υπέδειξε οφσάιντ τον Μπερνάρντ του Παναθηναϊκού όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

34': Σωστά ο Ψάρρης υπέδειξε οφσάιντ τον Σπόραρ του Παναθηναϊκού.

35': Ο Μανούχος απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Έρλινγκμαρκ του Ατρομήτου, όμως στο ριπλέϊ δεν φαίνεται να υπάρχει ξεκάθαρο ριψοκίνδυνο παίξιμο, το μαρκάρισμα είναι απρόσεκτο, η αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα είναι αυστηρή, δικαιολογημένα υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Ατρομήτου που υπέδειξε κίτρινη κάρτα στον Βασίλη Μπέτση. Η πρώτη κίτρινη στον Ερλινγκμαργκ δόθηκε στο 30’.

40': Κι εδώ ο ρέφερι χάρισε κίτρινη στον Κουρμπέλη σήκωσε το πόδι του και χτύπησε στο πρόσωπο τον Λόρενς Ντε Μποκ.

55': Κακώς ο ρέφερι σφύριξε φάουλ υπέρ του Παναθηναϊκού για παίξιμο της μπάλας με το χέρι από τον Οικονομίδη του Ατρομήτου.

90+2': Κακώς σφύριξε φάουλ σε βάρος του Χατζηισαΐα του Ατρομήτου, το μαρκάρισμα του ήταν κανονικό, στην συνέχεια διαμαρτυρήθηκε στο διαιτητή δικαιολογημένα και του υπέδειξε κίτρινη κάρτα.

90+4' έγινε το 2-0.

Κακώς κράτησε μόνο 3' καθυστερήσεις και ενώ το σκορ ήταν 1-0, έπρεπε να κρατήσει τουλάχιστον 6', κατά την διάρκεια του Β' ημιχρόνου υπήρξαν 8 αλλαγές (δηλαδή 4'), αλλά και τρεις τραυματισμοί, 53' Κουρμπέλη, 53' Χατζηισαΐα, 75' Χουανγκαρ, (δηλαδή 2-3').