4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

VAR: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

AVAR: Πάτρας (Μακεδονίας)

Παρατηρητής: Γκαϊτατζής (Δράμας)

2': Σωστά ο Φωτόπουλος υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Ολυμπιακού όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

11': Κακώς, πολύ κακώς, ο Ψάρρης δεν υπέδειξε μπροστά του επιθετικό φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού όταν ο επιθετικός του Ατρομήτου πάτησε με τις τάπες του στο πόδι (πτέρνα) του Σισέ. Ο προκλητικός βοηθός είναι και διεθνής!

14': Ο Τζοβάρας κατάπιε κίτρινη κάρτα στον Λορέν ντε Μποκ του Ατρομήτου για ανακοπή υποσχόμενης επίθεσης του Ολυμπιακού.

15': Σωστά ο Φωτόπουλος υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Ολυμπιακού.

36' - 37': Τρομερά πράγματα από τον Τζοβάρα. Κακώς έδωσε κόρνερ και όχι πέναλτι (άμεσα) όταν ο Μασούρας έκανε σουτ προς την εστία η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Ροτάριου, μετά από έλεγχο επιβεβαίωσης που έγινε από το VAR (= Τσακαλίδης) συνέστησε στον διαιτητή να δει την φάση για παράβαση πέναλτι, αφού έλεγξε τη φάση στην οθόνη έδωσε το πέναλτι. (Όμως, επαναλαμβάνουμε και το τονίζουμε: Ήταν ξεκάθαρη φάση δε χρειαζόταν VAR). Ο Τζοβαρας ήταν και μακριά από τη φάση.  Επίσης, ο Τσακαλίδης έπρεπε να ενημερώσει τον Τζοβάρα για να δοθεί επανάληψη εκτέλεσης, είχαν εισέλθει εντός περιοχής παίκτες και των δύο ομάδων. Η υπάρχει κανονισμός ή δεν υπάρχει. Για να μην νομίσετε ότι το αναφέρουμε επειδή το έχασε ο Ελ Αραμπί.

39': Σωστά ο Φωτόπουλος υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Ολυμπιακού όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση (= δοκάρι).

45+1': Σωστά ο Τζοβάρας σφύριξε αμέσως πέναλτι, όταν ο Κιβρακιδης (σωστά του υπέδειξε και κίτρινη κάρτα) του Ατρομήτου μάρκαρε απρόσεκτα τον Μπακαμπού, έγινε έλεγχος επιβεβαίωσης από το VAR και σωστά συμφώνησε με την απόφαση του διαιτητή, με την εκτέλεση έγινε το 1-0.

45+4': Ο Φωτόπουλος υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Ολυμπιακού.

47': Σωστά ο Φωτόπουλος υπέδειξε οφσάιντ παίκτη του Ατρομήτου όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

59': Σωστά ο Ψάρρης υπέδειξε οφσάιντ τον Ρέαμπτσιουκ.

73': Σωστά ο ίδιος βοηθός υπέδειξε οφσάιντ τον Ροντρίγκες, όταν ολοκληρώθηκε η επίθεση.

85': Ο Τζοβάρας κακώς σφύριξε φάουλ υπέρ του Ατρομήτου κοντά στην περιοχή, το τάκλιν που έκανε ο Εμβιλά για την μπάλα ήταν κανονικό.