Αγώνας μπαράζ: Δεν δόθηκε ένα ακόμη (δεύτερο) πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού (pics), λαθάκια υπέρ της Ξάνθης

Παρατηρητής: Καρατζάς (Εύβοιας)

16': Σωστά τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τον Μαλή.

17': Επρεπε να σφυρίξει φάουλ υπέρ του Παναιτωλικού, όταν παίκτης της Ξάνθης πάτησε απρόσεκτα τον αντίπαλο του.

28': Ο Απτόσογλου δεν έπρεπε να υποδείξει οφσάιντ στον Σιατραβάνη, όμως έκανε εφαρμογή "delay", δηλαδή το υπέδειξε αφού ολοκληρώθηκε η επίθεση όταν ο παίκτης σούταρε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά του τέρματος.

39': Ο διαιτητής (Ευαγγέλου) έπρεπε να σφυρίξει πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού όταν ο Θανάσης Παπάζογλου Θανάσης της Ξάνθης μάρκαρε απρόσεκτα τον Ντιάζ και έπεσε στο έδαφος. Κακώς ο VAR (Σκουλάς) μετά από τον προβλεπόμενο έλεγχο που έκανε δεν συνέστησε στον διαιτητή να δει την φάση στην οθόνη του γηπέδου. ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΒΑΣΗ.

43': Κακώς σφύριξε φάουλ υπέρ της Ξάνθης  όταν ο Μεντόζα μάρκαρε κανονικά τον αντίπαλο του.

45+2’: Ο Παναιτωλικός ζήτησε πέναλτι όταν μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα η μπάλα φάνηκε να κτυπά πρώτα στο σώμα του Παντελιάδη και όχι στο χέρι του,  ο διαιτητής περίμενε το VAR για τον προβλεπόμενο έλεγχο και σωστά έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι αφού και ο VAR επιβεβαίωσε ότι δεν υπήρξε παράβαση.

54': Σωστά τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τον Μικελάτζε επειδή τράβηξε από τη φανέλα στον Ντουάρτε.

57': Σωστά τιμώρησε τον Ταχάρ φάουλ στον Εμπερτ.

65': Σωστά τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τον Θυμιάνη της Ξάνθης γιατί κράτησε τον Μεντόσα από την φανέλα.

68': Σωστά ο διαιτητής τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τον Παντελιάδη της Ξάνθης για διαμαρτυρία. Έδωσε και κίτρινη στον Μπορμπόκη στον πάγκο της Ξάνθης.

70': Επρεπε να σφυρίξει φάουλ υπέρ του Παναιτωλικού όταν παίκτης της Ξάνθης μάρκαρε αντικανονικά τον Ντιάζ.

81': Σωστά σφύριξε πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού για χέρι Παπάζογλου (το χέρι του ήταν σε αφύσικη θέση). Έγινε επιβεβαίωση της απόφασης του από το VAR.

87': Σωστά τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τον Ντίαζ του Παναιτωλικού για φάουλ στον Τεσίγια.

88': Απέβαλε από τον πάγκο τον Μπελεβώνη του Παναιτωλικού και τον Τσαλίκη της Ξάνθης.

90+1’: Κακώς σφύριξε φάουλ υπέρ της Ξάνθης .Η μπάλα μετά την εκτέλεση του κατέληξε άουτ (ελάχιστα από το κάθετο δοκάρι).

90+4’: Απέβαλε τον Δέλλα επειδή κλώτσησε την μπάλα εκτός του αγωνιστικού χώρου.

90+6’: Σωστά τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τον Κνετ (τερματοφύλακας του Παναιτωλικού) για σκόπιμη καθυστέρηση.